۹۳۷۷۲۶۸۵۱۵۵+ | ۹۳۷۹۹۴۸۲۹۲۵+

تاله؛ ضامن صحت شما!

درباره تاله

شرکت تولید لبنیات تاله یک شرکت خصوصی بوده که در راستای تهیه، پروسس، تولید، توزیع و فروش محصولات لبنی و فعالیت های مرتبط به آن در شهر کابل فعالیت می‌کند. این شرکت در ماه قوس سال۱۳۹۳ با جواز فعالیت صنعتی نمبر D-66927 اداره حمایت از سرمایه گزاری افغانستان (AISA) به فعالیت آغاز نموده است.

تاله توسط شماری از اشخاص متعهد و وطندوست به عنوان یک شرکت سهامی تأسیس شده است. هدف از ایجاد این شرکت، تولید مواد لبنی بصورت معیاری و طبیعی و خود کفایی کشور در راستای تولید لبنیات می باشد. تاله ازجمله شرکتهای است که به تصدیق نامه های بین المللی مانند

ISO 22000:2005،   ISO 90001:2015و سرتیفیکت HACCP در صنعت تولید لبنیات دست یافته است.  شرکت تاله، کمک و همکاری به افراد نیازمند و فامیل های بی بضاعت را از طریق ایجاد کار به گونه مستقیم و غیرمستقیم در اولویت قرار داده و سهم ارزنده ای در بازار کار در افغانستان گرفته است.

تاله از بدو تأسیس تا کنون برای بیشتر از 1000 نفر اعم از مرد و زن از طریق استخدام مستقیم در شرکت، توزیع یخچال های سیار برای دکاکین، خریداری شیر از دهاقین شغل ایجاد نموده است.

این شرکت توانسته است 500 فامیل را بصورت مسنتقیم در ولایت های کابل، میدان وردک و لوگر از طریق ارزش زنجیره ای (Value Chain) تحت پوشش قرار دهد.

ظرفیت تولید شرکت تاله

شرکت تولیدی لبنی تاله در زمان تاسیس در 1393، با سرمایه گذاری 25 لک افغانی و با ظرفیت تولید روزانه 150 لیتر، در شهر کابل شروع به فعالیت کرد.

این شرکت در سال 1394، با دریافت یک میلیون افغانی قرضه از آغاخان و 11 لک افغانی از طریق برنامه NRD / GIZ ظرفیت تولیداتش را به 500 لیتر در روز افزایش داد.

تاله در سال 1396، با حمایت برنامه RADP-E و سرمایه گذاری 42 هزار دالر دیگر، میزان تولیداتش را به 1500 لیتر در روز ازدیاد بخشید. شرکت تاله به تازگی، سرتیفیکت HACCP را نیز با کمک RADP-E دریافت نموده است.

قابل یاد آوری است که 50% کارمندان شرکت تاله به شمول معاون این شرکت را خانم ها تشکیل داده اند.

  
همکاری ها و خدمات
شرکت تولید لبنیات تاله، برای دهاقین و مالداران، دوره های آموزشی کوتاه مدت را برای بهبود تهیه مواد خام و چگونگی محافظت و مراقبت از گاو، گوسفند و بز شیر ده دایر می نماید.

تاله، برای دانشجویان و محققین برای راه اندازی برنامه های تحقیقی تسهیلات لازم را فراهم می نماید. هم چنان خدمات لبنی را در کابل و سایر ولایت های همجوار و نیز در صورت نیاز به سراسر کشور عرضه می دارد. 

 

مشتریان تاله

بستن منو